Валерій Лавровський
21 февраля 2023

З 13 до 16 років. Японія хоче підвищити вік сексуальної згоди.

Комісія міністерства юстиції Японії запропонувала підвищити вік згоди на статевий акт з 13 до 16 років. Він є одним з найнижчих у світі, повідомляє Vice.

Зображення — CNN / Getty Images.

Зображення — CNN / Getty Images.

Пропозицію хочуть розглянути в рамках змін до кримінального кодексу щодо сексуальних злочинів. Це зумовлено виправданням кількох сексуальних насильників у 2019 році, що викликало загальнонаціональні протести.

Комісія запропонувала криміналізувати грумінг неповнолітніх. Також розширити визначення «зґвалтування», включивши до нього дії, вчинені з використанням алкоголю та наркотиків.

Чинне законодавство вимагає від жертви довести своє непогодження на статевий акт та продемонструвати, що був напад або залякування, які унеможливили опір. Наразі місцеві постанови забороняють секс з неповнолітніми особами, однак покарання за такі злочини значно м’якше, ніж за зґвалтування.

Секс з неповнолітніми карається двома роками ув’язнення або штрафом в розмірі не більше одного мільйона єн. За зґвалтування — позбавлення волі до пʼяти років.

Вік згоди в Японії залишається незмінним з 1907 року. Для порівняння, у Німеччині він становить 14 років, у Франції — 15 років, у Великій Британії та більшості штатів США — 16 років.

читайте также
Комментарии