Саша Лоскутов
31 января 2023

У Канаді на три роки декриміналізували важкі наркотики

У канадській провінції Британська Колумбія розпочинається перший в країні судовий процес щодо декриміналізації невеликих кількостей важких наркотиків. З вівторка дорослі можуть мати до 2,5 г кокаїна, героїна, метамфетаміна, фентаніла і морфіна,  повідомляє BBС.

Фото — The Journal.

Фото — The Journal.

Федеральний уряд Канади задовольнив прохання провінції західного узбережжя провести трирічний експеримент.

Незважаючи на те, що ці речовини залишаться незаконними, дорослих, у яких буде виявлено менше 2,5 г наркотиків, не буде заарештовано, висунуто звинувачення чи конфісковано речовини. Натомість їм буде запропонована інформація про доступні медичні та соціальні послуги.

Федеральний міністр психічного здоров’я та залежностей Керолін Беннетт у понеділок назвала цей крок «монументальною зміною в політиці щодо наркотиків, яка сприяє зміцненню довірливих і підтримувальних стосунків у сфері охорони здоров’я та соціальних службах замість подальшої криміналізації».

 

«Декриміналізація ліквідує страх і сором, пов’язані з вживанням психоактивних речовин, і гарантує, що люди, які вживають важкі наркотики, почуватимуться безпечніше, звертаючись по допомогу», — заявила Дженніфер Уайтсайд, міністр психічного здоров’я та залежностей Британської Колумбії.

Близько 10 000 жителів померли від передозування наркотиками після того, як Британська Колумбія оголосила наркотики надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я в 2016 році.

Поліцейським у провінції було запропоновано пройти навчання щодо зміни правил, у тому числі у Ванкувері, найбільшому місті провінції.

Програма діятиме з 31 січня 2023 року до 31 січня 2026 року, якщо вона не буде скасована федеральним урядом.

читайте также
Комментарии