Валерій Лавровський
24 мая 2022

Шимпанзе мають мову — у їхньому «словниковому запасі» близько 400 фраз. Дослідження

Німецькі вчені з Інституту еволюційної антропології товариства Макса Планка з’ясували, що дикі шимпанзе мають власну «мову». Тварини спілкуються між собою за допомогою набору звуків, якими вони вимовляють цілі фрази або навіть речення, повідомляє Science Daily. Дослідження опубліковано в журналі Communications Biology.

Фото — Adobe Stock.

Фото — Adobe Stock.

Спостерігаючи за 46 дорослими особинами у національному парку Таї у Кот-д’Івуарі, вчені виявили певні закономірності у «розмовному стилі» шимпанзе. За два роки було зібрано понад 900 годин записів.

Дослідження показує, що шимпанзе спілкуються один з одним за допомогою 390 фраз із різних послідовностей звуків. Вони можуть поєднати до десяти «слів».

Загалом було визначено 12 різних звуків. Вони схожі на бурчання, гудіння, гавкіт, крики, скулення, хрюкання, люкання тощо. Їхня інтерпретація залежала від контексту розмови.

Поки дослідники не змогли розшифрувати смисл тих звуків, але помітили, що вони мають порядок. Деякі звуки стоять тільки на початку, інші — наприкінці речення. Це перша документація про таке різноманіття вокального звуку у приматів.

читайте также
Комментарии