Валерій Лавровський
14 декабря 2022

Чому жінки вдвічі частіше страждають на депресію. Дослідження

Американські вчені з Фрідманського інститу головного мозку виявили причину того, чому депресія в жінок та чоловіків проходить по-різному. Зокрема, жінки страждають хворобою вдвічі частіше, крім того існують різні сприйняття на антидепресанти. Дослідження відмінностей допоможе розробити більш індивідуальні методи лікування, повідомляє Inverse. Робота опублікована в журналі Science Advances.

Фото — Guille Faingold / Stocksy.

Фото — Guille Faingold / Stocksy.

Дослідники взяли за основу вивчення довгих некодуючих РНК, або днРНК. Вони вважають, що днРНК можуть розкрити нове розуміння того, як працює мозок, як це пов’язано з депресією та як може призвести до нових методів лікування.

Одна з цих днРНК отримала назву FEDORA, яку визначили як потенційний регулятор депресії залежно від статі. Дослідження посмертних зразків людського мозку показує, що FEDORA в основному міститься в клітинах, пов’язаних з нервовою системою, які називаються олігодендроцитами, і меншою мірою в нейронах.

Також вчені досліджували FEDORA у людей віком від 18 до 65 років, які отримували кетамін для лікування депресії. Зразки крові показують, що рівень цієї днРНК був вище у жінок з діагнозом великого депресивного розладу. Аналогічний рівень виявили і в самок мишей.

Науковці вважають, що такі відмінності пов’язані з генетичними відмінностями між статями, а не гормональними. Тепер вони хочуть вивчити механізми цього зв’язку та дослідити потенціал інших довгих некодуючих РНК.

читайте также
Комментарии