Валерій Лавровський
14 февраля 2023

Турецьке місто не постраждало від землетрусу завдяки забороні незаконного будівництва

У турецькому місті Ерзінь під час землетрусу не постраждала жодна будівля. Як вважає мер міста Оккеш Ельмасоглу, жертв серед 42 тисяч населення вдалося уникнути завдяки тому, що він заборонив незаконне будівництво. Про це повідомляє Hürriyet Daily News.

Фото — Haberton.

Фото — Haberton.

«Я жодним чином не допускав незаконне будівництво. Попри це, були й ті, хто намагався. Хоча спочатку ми не могли за ними слідкувати, оскільки у нас не вистачало персоналу, потім повідомили про це в прокуратуру і прийняли рішення про знесення», — прокоментував міський голова Ерзіні.

Ельмасоглу вважає, що існує необхідність «повної зміни менталітету щодо будівельного фонду в Туреччині». Потрібно, щоб громадяни не очікували від держави жодних поступок щодо незаконного будівництва, для цього також потрібні окремі механізми контролю.

Провінція Хатай, де знаходиться Ерзінь, була однією з областей, найбільш постраждалих від землетрусів. Але при цьому лише деякі будинки та мечеті в Ерзіні були пошкоджені. В місті знаходяться переважно малоповерхові будівлі.

За даними на 14 лютого кількість загиблих у Туреччині становить 31 974 особи. Зруйнованих або сильно пошкоджених будівель — 24 921.

Нагадаємо, турецький уряд почав розслідування з пошуку винних у масовому обвалі будівель під час землетрусу 6 лютого. Декілька підрядників уже затримано через недбалість та недоліки у будівництві.

читайте также
Комментарии