Таіна Федосеєва
30 января 2023

Google створив штучний інтелект, який перетворює текст на музику

Фахівці Google створили штучний інтелект, який генерує музику з текстових підказок. Програма називається MusicLM, і хоча скористатися поки що можуть тільки люди, які працюють зі ШІ, компанія завантажила кілька семплів, створених з її використанням. Про це пише The Verge.

Приклади різні: є 30-секундні фрагменти, схожі на справжні пісні, створені з описів завдовжки з абзац, де вказаний жанр, атмосфера і навіть конкретні інструменти. Або п’ятихвилинні фрагменти, створені з одного або двох слів, наприклад, «мелодійне техно».

Ось тут можна послухати, як звучить мелодія, створена за такими описами (з переходами): електронна музика з відеогри (0:00–0:15),

музика для медитації, що лунає біля річки (0:15-0:30), вогонь (0:30-0:45), феєрверк (0:45-0:60).

MusicLM може навіть імітувати людський вокал, але поки що він звучить дивно. Журналіст видання The Verge порівнює це зі співом на симліше — це вигадана мова з гри The Sims.

Google заявляє, що незабаром опублікує набір даних приблизно з 5500 музичних фрагментів, створених за допомогою тексту, — щоб допомогти при навчанні та оцінці інших музичних ШІ.

читайте также
Комментарии