Елеонора Чорноморченко
10 сентября 2022

Люди більше цькують одне одного в інтернеті, якщо їм занадто холодно або спекотно. Дослідження

Американські науковці із Потсдамського інституту дослідження впливу клімату виявили, що підвищення або зниження температури розпалює мову ненависті в Інтернеті. З’ясувалося, що якщо людям не подобається температура повітря, то вони стають агресивнішими. Своє дослідження науковці опублікували в журналі The Lancet.

Зображення — Getty Images.

Зображення — Getty Images.

Щоб дійти цих висновків, науковці використали алгоритм штучного  інтелекту. Серед понад чотирьох мільярдів твітів у США у період з 2014 по 2020 роки вчені ідентифікували приблизно 75 мільйонів ненависних публікацій.

Потім дослідники проаналізували дані про погоду за цей період та виявили, що кількість ненависних твітів зростає, коли температура виходить за межі зони кліматичного комфорту. Тобто люди схильні демонструвати більш агресивну поведінку в інтернеті, коли на вулиці або занадто холодно, або занадто спекотно. При тому найнижчий рівень ненависницьких твітів був при температурі 15-18 °C.

Також науковці відмітили, що зростання ненависті було притаманне будь-яким людям, незалежно від їхнього доходу, релігійних переконань, політичних уподобань тощо.

Явище спостерігалося також у районах з високим рівнем доходу, де люди могли дозволити собі кондиціонування повітря та інші варіанти подолання спеки.

Науковці зазначили, що такі результати свідчать про те, що екологічні проблеми та глобальне потепління впливають на ментальне здоров’я людей та їхню безпеку. Агресія та ненависть в інтернеті може стати причиною злочинів в офлайн-світі.

читайте также
Комментарии