Таіна Федосеєва
21 апреля 2022

Іноземні організації, які вивозять тварин з-під Києва, потім не повертають їх господарям, — волонтери

Власники домашніх тварин, що загубилися через війну, під час пошуків зіштовхнулися з несподіваною проблемою: деяких тварин евакуювали та вивозили міжнародні організації. І вони не намагаються шукати їх власників, а повідомлення від господарів, котрі впізнали своїх кота чи собаку на фото, ігнорують. Про це «Маяку» розповіла Анастасія Майструк, яка створила Telegram-канал «Тварини Ірпеня». Він допомагає людям не лише з Ірпеня, а й з усієї Київської області знайти втрачених тварин.

Фото — Unsplash

Фото — Unsplash

«Я бачила дуже багато фото бездомних тварин і спочатку, як і багато людей, думала, що проблема в тому, що господарі їх кинули та вони більше не цікаві. Але потім зрозуміла, що це не так», — каже Анастасія. За її словами, багато тварин злякалися і втекли під час евакуації або обстрілів. Багато тварин залишилося просто неба, бо їх домівки розбомбили. Котів, котрі на вільному вигулі, господарі просто не змогли знайти перед тим, як залишити місто.

«Мені розповідали про те, як людей евакуювали з бомбосховища й вони не мали змоги повернутися за твариною. Або коли не пускали з котами та собаками в евакуаційний автобус. Це дуже складні історії, але факт у тому, що більшість тварин не кинуті, вони мають власників, які їх відчайдушно шукають».

Завдяки каналу, де виставляють фото знайдених та втрачених тварин, дуже багато господарів змогли знайти своїх кота чи собаку. Але через те, що запитів про пошук Анастасія отримує значно більше, дівчина вирішила сама почати шукати тварин за різними групами — так вона вийшла на іноземні зоозахисні організації.

Після того, як Київська область була звільнена від російських військ, туди прибуло багато іноземних благодійних організацій, які займаються в тому числі допомогою тваринам. Більшість із них, за словами інших волонтерів, з якими зв’язалася Анастасія, привозили корм та забирали на лікування поранених тварин, деякі евакуювали звірів із притулків. Але волонтерам стало відомо про дві організації, які вивозять тварин з України та відмовляються надавати про них будь-яку інформацію. При тому, що перш ніж залишити країну, тварина перебуває на карантині, але де саме — не повідомляється. Але частину тварин все ж знайшли, фото опубліковані тут. «Зараз вони на карантині у Львові, після цього їдуть до Польщі, тому якщо знайшли свою — поспішайте», — пише волонтер.

Німецька організація Helden für Tiere – Tierhilfe International ігнорує всі спроби з ними зв’язатися. А польсько-німецька Fundacja Centaurus, яка повідомляє, що вивезла з території України понад тисячу тварин, уникає контакту з господарями. А пізніше інформує, що тварина вже у Польщі. За словами волонтерів, у людей, які були переконані, що на випадкових фото саме їхня тварина, питали про номер чіпу. Якщо тварина, як і більшість, не чіпована, Centaurus не продовжували бесіду, навіть якщо людина надавала як докази фото з твариною та опис нашийника. На питання у коментарях, яких саме тварин вивозить з України Centaurus, ті відповідали, що різних.

«Собак, що бігають без господарів. Втекли господарі без них або були вбиті, ми не знаємо. Приймаємо і домашніх тварин. І вуличних собак також. Взагалі забираємо з собою кожну тварину, якій потрібна допомога і якій ми можемо допомогти».

«Вони не відповідають власникам, які впізнали своїх тварин на опублікованих фото, їхні коментарі у соцмережах ігнорують чи видаляють. Я просила їх зробити фото евакуйованих ними тварин — оскільки не всі потрапляють на знімки, які організація публікує. Мені відповіли, що на це немає часу. Я попросила дозволити волонтерам самім їх сфотографувати та отримала відповідь, що тварини на карантині, до нас наближатися не можна. Зрештою, все закінчилося тим, що мене просто заблокували», — каже Анастасія.

У міжнародній групі Ukraine Animal Rescue Information у Facebook українським волонтерам повідомили, що якщо тварина не має чіпа, то дуже складно довести, що ти — її власник. Однак волонтери продовжують шукати спосіб повернути тварин додому.

читайте также
Комментарии