Елеонора Чорноморченко
01 июля 2022

У Південній Африці вчені виявили косаток-кілерів. Хижаки вже п’ять років вбивають акул

Науковці з Університету Родса виявили, що біля узбережжя південноафриканського містечка Гансбай вже п’ять років орудує пара самців косаток. За цей час вони вбили щонайменше вісім великих білих акул. Про це вчені розповіли у дослідженні, яке опублікували в Африканському журналі морських наук.

Фото — Hakai Magazine.

Фото — Hakai Magazine.

Зазвичай косатки розривали акул на частини та їли їхню печінку. В деяких їхніх жертв навіть не вистачало серця. Всіх акул періодично знаходили мертвими й пошматованими на сусідніх пляжах. Проте вчені завірили, що такі жахливі прояви не є чимось незвичайним для косаток, адже ті здатні вбивати найрізноманітніших морських тварин: від крихітних рибок до здоровенних акул, морських левів і навіть синіх китів.

Гансбай розташований на півдні Африки та відомий своєю щільною популяцією великих білих акул та місцем спостереження за китами. Проте кількість великих білих акул у цьому районі різко скоротилася відтоді, як два серійні китоподібних вбивці з’явилися тут у 2017 році. Через постійну присутність косаток із часом десятки акул почали уникати регіонів узбережжя Гансбай, коли хижаки були поблизу. Іноді вони зникали на кілька тижнів або місяців, покидаючи територію, на якій зазвичай домінували.

Через таку масову міграцію на місце великих білих акул перемістився новий хижак середнього рівня — бронзова китобійна акула. Вчені заявляють, що такі зміни можуть вплинути на весь харчовий ланцюг, а надалі — і на всю екосистему.

читайте также
Комментарии