Саша Лоскутов
08 июня 2022

Погані сни можуть бути ранніми ознаками деменції. Дослідження

Дослідники з Університету Бірмінгема заявляють, що кошмари у літніх людей можуть бути першими ознаками хвороби Паркінсона. Нове дослідження показало, що в когорті літніх чоловіків людям, які часто бачать погані сні, вдвічі частіше діагностували недугу, пише Medical Xpress.

“Nightmare”  — Ditlev Blunck. 1846.

“Nightmare”  — Ditlev Blunck. 1846.

Команда використала дані великого дослідження зі США, яке містило дані за 12 років для 3818 літніх чоловіків, які живуть самостійно. Чоловіки заповнили низку анкет, одна з яких включала питання про якість сну.

Учасників, які повідомляли про погані сні щонайменше раз на тиждень, перевіряли в кінці дослідження, щоб з’ясувати, чи є в них більша ймовірність діагностувати хворобу Паркінсона. За період спостереження було діагностовано 91 випадок недуги.

Наукова робота також показує, що наші сні можуть розкривати важливу інформацію про структуру та функції нашого мозку і можуть виявитися важливою мішенню для нейронаукових досліджень.

Дослідники планують використовувати електроенцефалографію (ЄЕГ), щоб з’ясувати біологічні причини змін у сні. Вони також будуть розглядати повторення результатів у великих і різноманітних когортах і досліджувати можливі зв’язки між сновидіннями та іншими нейродегенеративними захворюваннями, такими як хвороба Альцгеймера.

читайте также
Комментарии