Елеонора Чорноморченко
07 октября 2022

Палій трави заплатить пожежникам компенсацію у 134 тисячі гривень. Це вперше в Україні

Мешканець села Мацошин на Львівщині, якого у березні цього року оштрафували за паління сухої трави, тепер має сплатити ще й компенсацію пожежникам у розмірі 134 тисяч гривень. Таке рішення щодо палія прийняли вперше в Україні, повідомляє Захід.net.

Фото — ДСНС.

Фото — ДСНС.

За матеріалами справи Залізничного районного суду Львова, у березні 2022 року у селі Мацошин 60-річний чоловік спалював сухе листя та траву неподалік від житлових і господарських будинків. Про пожежу повідомили рятувальникам, вони приїхали на місце події та погасили вогонь, який вже встиг поширитися на площу 400 кв. м. Тоді порушнику виписали штраф розміром у 1700 грн.

Згодом прокуратура подала додатковий позов до суду про відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням. Показник витрат держави оцінили у 134 650 грн. У цю суму увійшов виїзд та робота пожежників, а також затрати на гасіння сухостою. Окрім того, порушнику необхідно буде сплатити 2,4 тисячі гривень судового збору.

Нагадуємо, що законодавство України забороняє палити листя, адже це призводить до забруднення повітря, води та ґрунту. Річ у тому, що при спалюванні виділяється бензопірен — небезпечна речовина, яка може спричиняти у людини онкозахворювання. Окрім того, це може зашкодити певним видам тварин і комахам, а також стати причиною їхньої загибелі та зникнення.

Раніше ми також розповідали про те, як екоактивісти UAnimals вигадали ворожку Агату, яка з плакатів у селах повідомляла про «давнє повір’я»: ніби, спалюючи траву, можна залучити нещастя. В результаті міфічній ворожці люди довіряли більше, ніж вченим та волонтерам.

читайте также
Комментарии