Елеонора Чорноморченко
07 октября 2022

На острові Пасхи пожежа пошкодила знамениті кам’яні ідоли моаї

На острові Пасхи сталася масштабна лісова пожежа, внаслідок якої постраждали всесвітньо відомі статуї моаї, висічені з каменю. Деякі з них тепер неможливо відновити. Про це повідомляє BBC.

Фото — Rapanui Municipality.

Фото — Rapanui Municipality.

За словами заступника міністра культурної спадщини Чилі, зараз точно невідомо, яка саме кількість статуй моаї постраждала. Пожежа спалахнула ще в понеділок та охопила майже 60 гектарів. Найбільших втрат зазнав район навколо вулкану Рано-Рараку, який є обʼєктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Зараз острів закрили, допоки команда охорони не встановить ступінь збитку, однак мер острова Педро Едмундс вже заявив місцевим ЗМІ, що пошкоджені статуї не підлягають реставрації.

Статуї моаї є найвідомішою пам’яткою острова Пасхи. На усій території є приблизно 1000 гігантських мегалітів, найбільший з яких важить 74 тонни і досягає 10 метрів у висоту. Фігури були вирізьблені корінним народом Рапа-Нуї десь між 1400 і 1650 роками та розташовані таким чином, щоб утворити кільце навколо острова, звернене вглиб країни. Кожна статуя моаї вважалася живим втіленням людини.

Для їхнього зовнішнього вигляду характерні глибоко посаджені очі, довгі вуха та багатотонні капелюхи.

читайте также
Комментарии