Саша Лоскутов
13 марта 2022

Філософ Френсіс Фукуяма написав статтю-прогноз про війну в Україні. Переказ

Американський філософ і політичний економіст Френсіс Фукуяма склав прогнози про військове протистояння України та РФ. Коротко розповідаємо, про що йдеться у його статті.

Фото — Zeit Online.

Фото — Zeit Online.

Хто переможе

Фукуяма переконаний, що Росія програє війну з Україною. В усьому винні прорахунки, зумовлені, по-перше, впевненістю у прихильному ставленні українців до РФ, а по-друге, впевненості у неспроможності ЗСУ. Також Путін залучив у війні більшу частину збройних сил, а резервів недостатньо. Крім того, армія окупанта зіткнулася з проблемами щодо постачання та регулярних атак українських військових.

Експерт вважає, що крах застане РФ зненацька. Рано чи пізно бойовий дух російських військових випарується через брак постачання та неможливості відступити. Дане зауваження правильне для операцій на півночі країни, але його можна застосувати йпро південь.

Про мирне рiшення

Мирне рішення неможливо, оскільки через кількість втрат не існує компромісу як для України, так і для РФ.

Про Раду Безпеки ООН

«Рада Безпеки ООН вкотре довела власну марність», — пише Фукуяма.

Виняток — голосування на Генеральній асамблеї, яке допомагає виявити поганих чи уникливих гравців у світі.

Про безпольотну зону

Фукуяма підтримує обидва рішення Джо Байдена: не вводити безпольотну зону і не допомагати з постачанням МіГ-29.

Економіст вважає, що набагато важливіше регулярне постачання «Джавелінів», «Стингерів», TB2, медикаментів, обладнання зв’язку, а також обмін розвідданими.

«Буде набагато краще, щоб українці перемогли росіян наодинці, позбавивши Москву приводу про напад НАТО, а також припинили всі очевидні можливості ескалації», — пише Фукуяма.

Що стосується «безпольотної зони», то, як вважає автор, це нічого не вирішить. Оскільки ракети та артилерія завдають найбільшої шкоди.

«Єдине, що зупинить бійню, це поразка російської армії на землі», — пише Фукуяма.

Про Китай та Тайвань

Війна в Україні зменшить амбіції Китаю щодо Тайваню, який, своєю чергою, має підготуватися до війни, як це зробили українці.

Чим усе закінчиться

Поразка Росії призведе до зародження нової свободи, яка припинить ідеї про занепад демократії у всьому світі і все це завдяки відважним українцям.

читайте также
Комментарии