Валерій Лавровський
07 февраля 2023

У світі зʼявлятьюся рехаби по лікуванню від криптозалежності. Що відомо

Реабілітаційні центри починають пропонувати нову послугу — лікування від криптозалежності. Цю «хворобу» зазнали трейдери, які пережили нестабільність на ринку криптовалюти. Подробиці цих рехабів дослідило видання BBC.

Фото — The Balance.

Фото — The Balance.

BBC розповіло історію Дона (імʼя змінено), який працює в компанії, котра обробляє транзакції цифрової валюти центрального банку (CBDC). Дон почав шукав варіанти лікування, коли його дівчина розійшлася з ним після значних збитків, яких він зазнав під час спаду криптовалют у 2022 році. Рішення прийшло у формі чотиритижневого перебування в The Balance — реабілітаційному центрі з десятками співробітників на іспанському острові Майорка.

Дон жив на приватній віллі, і за ним доглядали власний дворецький і шеф-кухар. Його лікування включало терапію, а також масажі, йогу та прогулянки на велосипеді, і все це коштувало понад 75 тисяч доларів. Хлопець розповів, що це допомогло йому «відвикнути від криптовалюти».

The Balance заснований у Цюриху, має нерухомість у Лондоні та на Майорці. Компанія описує себе як «безпечний простір, що забезпечує здоров’я та задоволення». На сторінці в соцмережах є фотографії вілли на березі моря, спа-центру та яскраві відгуки колишніх клієнтів. Центр перераховує програми лікування тривоги, виснаження, депресії, посттравматичних стресових розладів і розладів харчування.

Більшість інших реабілітаційних центрів, які виявила BBC, є «розкішними» та пропонують лікування інших залежностей: наркотиків, алкоголю та харчових розладів. Три реабілітаційних центри та дві наркологічні клініки, з якими BBC зв’язалася, повідомили, що за останні два роки вони отримали сотні запитів щодо криптозалежності.

Однак експерти з питань залежності скептично ставляться до того, чи криптоторгівля виправдовує таке надмірне втручання. Вони вважають вартість лікування не виправданою. Анна Лембке, професор психіатрії Стенфордського університету, стверджує, що це схоже на азартні ігри:

«Це біопсихосоціальне захворювання, тому воно потребує біопсихосоціального втручання: ліки в деяких випадках, індивідуальна та групова психотерапія, зміна звичок і навколишнього середовища (або) впровадження більш здорових замінних заходів»

Лія Новер, директор Центру вивчення азартних ігор у Ратгерській школі соціальної роботи, заявляє що такі рехаби «заробляють гроші на зневірених людях». Оскільки, незалежно від того, чи є людина залежною від торгівлі криптовалютою, спортивних ставок чи гри в лотерею — симптоми та лікування будуть майже однаковими.

Журналісти BBC стверджують, що більшість терапевтів і керівників реабілітаційних центрів, з якими вони спілкувалися, назвали себе «сертифікованими консультантами з питань психічного здоров’я та різноманітних залежностей, від алкоголю до токсикоманії, ігор та азартних ігор».

Основними ознаками криптозалежності є брехня, крадіжка, борги; труднощі з розслабленням або сном; цілодобовий моніторинг біржі; торгівля за рахунок стосунків, можливостей кар’єри та освіти.

читайте также
Комментарии