Таіна Федосеєва
23 января 2023

Технологію захоплення руху з фільмів «Аватар» використовують у дослідженнях хвороб

Датчики для захоплення руху, допомагають вченим відслідковувати виникнення хвороб опорно-рухового апарату. Подробиці пише ВВС з посиланням на дослідження, яке опубліковане в журналі Nature Medicine.

Ілюстрація — Tweak Town.

Ілюстрація — Tweak Town.

Відстеження тяжкості та ймовірного прогресування таких захворювань (наприклад, атаксії Фрідрейха та м’язової дистрофії Дюшена) зазвичай включає вимірювання швидкості та точності, з якою пацієнти виконують набір стандартних рухів. І ця оцінка, життєво необхідна для визначення того, якої підтримки та лікування потребує пацієнт, може зайняти роки.

Два нових дослідження показують, що «кіношна» система захоплення руху може робити це набагато швидше та точніше.

Лікар Валерія Рікотті, що входить до групи дослідників Імперського коледжу та Університетського коледжу Лондона, повідомила журналістам, що вона «повністю вражена результатами», і що вплив нового методу на діагностику та розробку ліків від широкого спектра захворювань може бути величезним.

Атаксія Фрідрейха зазвичай з’являється в підлітковому віці і вражає одного з 50 тисяч чоловік, тоді як дистрофія м’язів Дюшена щорічно вражає 20 тисяч дітей, в основному хлопчиків. В даний час немає ліків ні від того, ні від іншого.

читайте также
Комментарии