Таіна Федосеєва
26 ноября 2022

У Японії спробують виробляти електроенергію зі снігу

Японське місто Аоморі, яке славиться білими зимами, розпочне серію експериментів щодо отримання відновлюваної енергії зі снігу, пише видання Nikkei.

Місто Аоморі. Фото — Tateyama Kurobe Alpen Route.

Місто Аоморі. Фото — Tateyama Kurobe Alpen Route.

Перевірчі випробування у місті Аоморі розпочнуться наступного місяця та триватимуть до березня. Місто проведе тест у співпраці з Forte, місцевим стартапом у галузі інформаційних технологій, а також із Токійським університетом електрокомунікацій.

Зібраний сніг скидатимуть у басейн, розташований у закритій школі. Електрика вироблятиметься коштом різниці температур між снігом та зовнішнім повітрям.

Трубки теплопередачі будуть розміщені у снігу, джерелі холодного повітря. Тим часом зовнішнє повітря нагрівається сонцем. Різниця температур холодоагенту в охолодженій снігом частині та зовнішнім повітрям, що нагрівається, і сонцем створить конвекційний потік. Він обертатиме турбіну, а вона вироблятиме електроенергію.

Фото — Wonder World.

Фото — Wonder World.

За підрахунками професора Токійського університету електрокомунікацій Кодзі Енокі, ефективність такого способу вироблення електроенергії може бути вищою, ніж при використанні сонячних панелей. Крім того, використання снігу для генерації електроенергії набагато екологічніше.

читайте также
Комментарии