Саша Лоскутов
12 октября 2022

Американські медики вперше вилікували алергію на сперму

Фахівці Медичної школи Вільяма Бомонта при Оклендському університеті стверджують, що вперше змогли вилікувати випадок алергії на еякуляцію, яку в науковому середовищі називають синдромом посторгазмічного нездужання, пише The Times.

Синдром посторгазмічного нездужання або синдром посторгазмічної хворобливості (POIS) — це рідкісне алергічне захворювання, яке проявляється у чоловіків після еякуляції.

 

Основні симптоми: м’язова слабкість, чхання, кашель, висока температура. Також може включати порушення когнітивних здібностей: проблеми з мовленням, пам’яттю та концентрацією уваги. Алергія триває від кількох днів до двух тижнів.

Експерти Оклендського університеті допомогли 27-річному чоловікові, який упродовж 9 років страждав від POIS. Після еякуляції у нього регулярно виникали висипання на шкірі, кашель, температура, збільшилися лімфовузли. Через це пацієнт намагався уникати статевих контактів і романічних стосунків.

Медики виявили, що антигістамінний препарат фексофенадин допомагає скоротити симптоми на 90%.

Зображення — Stocksy.

Зображення — Stocksy.

Зараз точно невідомо, що провокує POIS. Один з авторів дослідження Ендрю Шанхольцер вважає, що алергія може виникати через інфекцію або травму яєчок, яка може призвести до потрапляння мікроскопічних кількостей сперми в кровотік та спричинити автоімунну відповідь.

«Є такі клітини Сертолі, що ізолюють сперматозоїди від імунних клітин. Коли ці клітини пошкоджуються, сперматозоїди вперше піддаються впливу імунної системи, яка атакує їх так, ніби це вірус або чужорідна бактерія», — заявляє експерт

Шанхольцер стверджує, що офіційно виявлено близько 60 випадків захворювання. Однак експерт вважає, що чоловіків, які страждають від алергії на власну сперму, значно більше.

читайте также
Комментарии