Таіна Федосеєва
13 октября 2022

Золоті рибки запам’ятовують свої мандрівки. Дослідження

Група дослідників з Оксфордського університету в ході експериментів виявила, що золоті рибки використовують не такий простий метод навігації, як вважалось. Про це пише журнал Phys.

Фото — Unsplash

Фото — Unsplash

Дослідники намалювали смужки на дні акваріума, а потім навчили кількох риб долати певну відстань на вимогу. На початку експерименту риб навчали зупинятися, коли дослідник махав рукою над акваріумом і давав їжу. Потім вчені перевірили, як далеко рибка пропливе без цього сигналу, і виявили, що вона пропливла таку саму відстань, перш ніж зупинитися.

Попрацювавши з усіма рибками, дослідники виявили, що всіх, крім однієї, можна дуже точно навчити пропливти відстань у 70 сантиметрів. Команда припустила, що їхня точність була пов’язана з відстеженням смуг, намальованих на дні резервуара. Щоб підтвердити свої підозри, дослідники повторили експеримент із тією ж групою риб в акваріумі, де смуги були намальовані через короткі інтервали — у відповідь рибки пропливли меншу відстань.

Вчені визнають, що не змогли пояснити, чому одну з риб на ім’я Бульбашка не можна було дресирувати так само, як інших, і припускають, що вона приблизно як люди, які схильні погано орієнтуватися і губитися.

читайте также
Комментарии