Елеонора Чорноморченко
09 июня 2022

«Без слідів війни»: як українські лікарі безкоштовно видаляють шрами, отримані внаслідок бойових дій

Щодня російська армія обстрілює українські міста та селища, внаслідок чого люди отримують важкі поранення. Після основного лікування в шпиталях багатьох з таких пацієнтів чекає попереду не тільки тривала реабілітація, але й життя зі згадкою про катастрофічні події на власному тілі. Щоб допомогти в емоційному відновленні постраждалих, гурт лікарів запустив благодійну ініціативу «Без слідів війни» — у її межах усі охочі можуть отримати безкоштовне професійне лікування травм, шрамів та опіків.

 

Однією з лікарок, що долучилися до ініціативи, стала засновниця мережі клінік Face lab Юлія Білоус. Вона розповіла «Маяку» про деталі процесу видалення шрамів та як змінила її власне життя війна.

Колажі — Артур Бондаренко

Колажі — Артур Бондаренко

Юлія Білоус — косметолог-дерматолог з десятирічним досвідом у цій галузі. За словами Юлії, надихало, як люди, змінюючись, розквітають та стають більш впевненими у собі після візитів до її кабінету.

Коли почалося вторгнення, жінка разом із рідними поїхала до заміського будинку неподалік від селища Макарів на Київщині. Думали, що там буде безпечніше, однак місце потрапило в епіцентр бойових дій. Довелося розробляти план безпечної евакуації — на щастя, через 8 днів родина зуміла вибратися.

Після повернення до Києва Юлія почала займатися гуманітарною допомогою — рідна домівка дала сили та надії, щоби боротися. Лікарка знаходила гормон L-тироксин у великих об’ємах та відправляла тим, хто його потребував. Це було нелегко, адже в перший місяць війни препарат звідусіль зник, а декому необхідно приймати його щоденно.

«Мене врятувала шалена зайнятість. Розуміння, що ми потрібні та важливі людям, допомагало триматися на плаву. Хоча в перший місяць я взагалі не розуміла, чи зможу коли-небудь повернутися до своєї роботи. Деколи здавалося, що все закінчено назавжди», — ділиться Юлія.

Як з'явилася ідея «Без слідів війни»

Коли Київ почав потрохи оживати, лікарка вирішила відновлювати роботу клініки. Російські війська якраз відступили з півночі України, тож у мережі масово почали з’являтися фото з наслідками звірств, які вчиняв ворог.

«Ми побачили жах, який не можна прийняти та усвідомити — це була шалена кількість постраждалих. Такі люди були зовсім близько, серед них є наші знайомі, друзі та родичі. Захотілося хоча б мінімально забрати в них сліди болю та жахіть, які вони пережили. Саме тому вирішили об’єднатися та допомагати пораненим», — розповідає Юлія.

Вже в травні клініка Юлії разом з іншими українськими лікарями та партнерами запустила ініціативу, яка має назву «Без слідів війни». Кваліфіковану допомогу безоплатно може отримати кожен чоловік, жінка або дитина нашої країни, що мають шрами та рани на обличчі. ⁣⁣

«Я знаю велику кількість пластичних хірургів, які безкоштовно роблять операції, пересаджують тканини, повністю реконструюють обличчя, — пояснює Юлія. — Ми ж обмежені тільки рубцями та шрамами, але це теж важливий крок до покращення ментального стану».

Колажі — Артур Бондаренко

Колажі — Артур Бондаренко

Як можна взяти участь в ініціативі?

Щоб отримати медичну та косметологічну допомогу в межах ініціативи, спочатку пацієнтам необхідно відправити в клініку детальний опис травми та розповісти, внаслідок чого вона отримана. Наприклад, це може бути рубець після кулі з вогнепальної зброї чи поріз склом.

Далі людина надає інформацію про вже проведене лікування — коли, хто та в яких умовах його проводив. Після цього надсилає знімки, на яких спеціалісти зможуть чітко побачити уражену ділянку. Після цього команда лікарів детально вивчає випадок та складає індивідуальний план лікування для кожного пацієнта.

Далі клініка підбирає протокол. Він, як правило, включає роботу спеціальними ферментами, які розщіплюють рубцеву тканину, та обов’язкові процедури апаратами: лазерними та шліфувальними методиками. Далі протокол погоджують із партнером, який надає препарати, та повідомляють пацієнту, що готові взяти його випадок.

Колажі — Артур Бондаренко

Колажі — Артур Бондаренко

Про перших пацієнтів

За місяць до клініки Юлії вже звернулося чимало людей. Переважно це жінки, які шукають допомогу для своїх хлопців та чоловіків, що були або навіть зараз перебувають на фронті.

«Вони відправляють фото, на які неможливо дивитися без сліз. Мене особливо вразив випадок, коли уламок потрапив у тіло людини, повністю пройшов через нього, та вийшов через гортань. Це взагалі здається неможливим. За деякий час рана загоїлась і на горлі утворився великий рубець, з ним ми зараз починаємо працювати», — каже Юлія.

Зараз більшість пацієнтів клініки в межах ініціативи — чоловіки, однак лікарі наголошують, що готові допомогти абсолютно кожній людині.

Головна умова: після поранення вже пройшло приблизно півтора-два місяці й ця ділянка шкіри загоїлася, шви мають бути зняті. Важливо, щоб зійшла корка.

За розрахунками команди, на лікування одного шраму потрібно приблизно пів року, бо проміжки між процедурами сягатимуть від чотирьох тижнів.

Благодійна ініціатива діятиме впродовж усього 2022 року. Дізнатися більше подробиць та записатися на консультацію можна в профілі Юлії та її клініки.

Комментарии